Wódka o smaku wędzonego łososia

Tak, tak.. nie pomyliłem się w tytule, ktoś rzeczywiście wyprodukował wódkę o smaku wędzonego łososia. W związku z dymnym charakterem tego trunku, posiada on również nieco ciemniejszy kolor… ale do rzeczy.

Wódka o nazwie Alaska Smoked Salmon została wyprodukowana jak wskazuje etykieta, nie gdzie indziej niż Stanach Zjednoczonych. Dziwi jednak ta ekstrawagancja w wykonaniu małej firmy z nie aż tak ekstragawanckiego stanu, jakim jest Alaska. Produkcja jest dosyć prosta i na wskroś naturalna. Do kadzi z trunkiem dodaje się bowiem wędzoną rybę, alkohol wyciąga z niej smak zapach i oczywiście kolor. Czy ów trunek znalazłby zastosowanie w naszych polskich barach jako składnik w miksologii albo propozycja szota? Tego nie wiem i nawet nie próbuję odpowiadać, myślę że nasza polska ułańska fantazja pchnęłaby z pewnością niejednego śmiałka do spróbowania tej wódki. Według mnie bliżej jej do kuchni niż do szejkera ale o tym warto byłoby przekonać się samemu, nie jest to nieosiągalne bowiem koszt butelki 750 ml to jedyne 30 $, niestety barierą jest jak zwykle ocean.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nr 1 Sake na Świecie
Polecamy
Portal Wina
April 2013
M T W T F S S
« Mar   May »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930